3 inspiracje gwiazdkowych prezentów dla dziewczynki

Okres przedświąteczny kojarzy nam się z gorączkowymi zakupami podarunków dla najbliższych. Często okazuje się to być bardzo trudnym zadaniem, a już zwłaszcza prezenty dla dzieci mogą sprawiać nam problemy. Chcemy, by nasze upominki spodobały się najmłodszym, a przy tym wyróżniały się spośród innych. Oto kilka nietypowych pomysłów na świąteczne prezenty dla dziewczynek.

1. Kartonowe domki dla lalek do składania

Taki prezent jest bardzo atrakcyjny dla dziewczynki, ze względu na to, że zanim zacznie się nim bawić, najpierw będzie go mogła sama pokolorować przy pomocy kredek i flamastrów. Może również wcześniej pomagać przy jego składaniu. Dzięki temu właścicielka takiego domku może go udekorować zgodnie z własnymi upodobaniami. Będzie to dla niej wspaniała rozrywka

2. Zestawy kreatywne

Do tej kategorii zaliczamy wszelkiego rodzaju zestawy, które pozwolą dziewczynce na stworzenie albo ozdobienie torebki, ramki na zdjęcia, zrobienie witraża, własnej biżuterii albo niewielkich rzeźb. Zawierają w sobie materiały plastyczne, foremki i inne narzędzia potrzebne do tego, by dziecko stworzyło własne dzieło. Tego typu zabawki nie tylko przyniosą maluchom radość, ale będą dodatkowo rozwijać ich zdolności manualne, talent i zmysł artystyczny.

3. Zabawki edukacyjne

Wybrane przez nas zabawki nie muszą jedynie bawić dziecka, dobrze jeżeli będą także wpływać pozytywnie na jego rozwój umysłowy. Będą to doskonałe prezenty dla chłopców i dla dziewczynek. Rynek zabawek edukacyjnych jest tak ogromny, że z pewnością bez trudu uda nam się znaleźć coś, co sprawi uciechę dziecku. Dziewczynce powinny spodobać się przykładowo zestawy do odgrywania scenek teatralnych albo zabawkowe instrumenty muzyczne.