Prezent dla 9 ‒ 10-latka

Chłopcy w wieki 9-10 lat posiadają już własne pasje i zainteresowania, są inteligentni, mają także doskonały zmysł obserwacji. Prezenty dla dzieci w tym wieku to małe wyzwanie, musimy bowiem trafić w ich gust, a także zadbać o to, by nasze podarunki były interesujące.  Starajmy się wybrać także coś, co przyczyni się do umysłowego rozwoju dziecka. Oto najlepsze prezenty dla chłopców w tym wieku.

1.    Hodowla kryształów
To wspaniała zabawka dla dzieci ciekawych świata i lubiących przeprowadzać własne eksperymenty. Przy jej pomocy można samodzielnie wyhodować najprawdziwsze kryształy. Nie tylko zapewni wspaniałą rozrywkę, ale także sprawi, że dziecko zacznie postrzegać naukę jako coś zabawnego. Takie hodowle sprawdzą się także jako prezenty dla dziewczynek.

2.    Zestaw do wykonywania iluzji
Chłopcy w tym wieku fascynują się magicznymi sztuczkami, dlatego będą zachwyceni możliwością pokazywania iluzji swoim kolegom i koleżankom, a także rodzinie. Taki zestaw nauczy dziecko zręczności, cierpliwości, a także wpłynie na wzrost jego koncentracji.

3.    Zestaw modelarski
Modelarstwo  zapewni dziecku zabawę na długie godziny, może przerodzić się w pasje na długie lata. Jeżeli chłopiec fascynuje się samolotami, to możemy kupić mu samolot do składania, jeżeli koleją ‒ pociąg z wieloma wagonami. Na początku najlepiej zainwestować w bardzo prosty zestaw modelarski i sprawdzić, czy taka rozrywka przypadnie naszemu dziecku do gustu.