Prezent dla dziewczynki na komunię

Kupując prezenty dla dziewczynek z okazji komunii, stajemy przed trudnym zadaniem. Dużo zależy tutaj od tego, czy jesteśmy chrzestnymi dziecka czy kimś innym z rodziny. Od chrzestnych oczekuje się bowiem zazwyczaj droższego prezentu. Klasyczny prezent dla dziecka kupowany przez chrzestnego to rower, biżuteria bądź laptop. Pozostali krewni mogą wykazać się pomysłowością i wybrać coś tańszego, co spodoba się dziewczynce. Prezentujemy kilka niebanalnych propozycji na podarunek dla dziecka w dniu komunii.

1. Luneta
To doskonały i nietuzinkowy prezent, dzięki któremu dziewczynka zainteresuje się planetami i gwiazdami. Ponadto obserwowanie nieba za pomocą lunety będzie gromadzić w jednym miejscu całą rodzinę.

2. Wykupienie kursu dla dziecka, np. tańca, akrobatyki, jazdy konnej, karate.
Takie kursy to bardzo oryginalne, a przy tym użyteczne prezenty dla dzieci w dniu ich komunii. Przed zdecydowaniem się na wykupienie takiego kursu warto wcześniej poznać zainteresowania dziewczynki. Jeżeli wiemy, że uwielbia tańczyć albo marzy o karate, to taki gest z naszej strony przyniesie jej wiele radości. Mnóstwo dziewczynek w tym wieku interesuje się końmi, dlatego kurs jazdy konnej może się okazać strzałem w dziesiątkę.

3. Rolki, trampolina albo inny sprzęt sportowy
Rolki i trampolina to wspaniałe prezenty dla chłopców i dla dziewczynek ‒ dzięki nim dzieci będą dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu, a także zadbają o kondycję fizyczną. Z pewnością taki podarunek zapewni długie godziny świetnej zabawy.