Prezenty do pokoju dziecka

Prezenty dla dzieci kojarzą się nam przede wszystkim z zabawkami. Jeżeli jednak wiemy, że maluch posiada ich całe mnóstwo albo chcemy wybrać dla niego coś wyjątkowego, to wspaniałym pomysłem będą podarunki dekoracyjne do jego pokoju. Taki upominek z pewnością przypadnie do gustu zarówno dziecku, jak i jego rodzicom.

1. Świecące nocą gwiazdy i planety
Za pomocą tych plastikowych gwiazdek i planet świecących nocą możemy ozdobić sufit w pokoju dziecka, tworząc np. drogę mleczną albo układ słoneczny. Są to wspaniałe prezenty dla dziewczynek i chłopców obawiających się ciemności. W dodatku taki podarunek ma walory edukacyjne ‒ sprawi, że nasz maluch zainteresuje się kosmosem.

2. Kolorowa pościel w ulubione postaci z bajek
Pościel z ulubionymi bohaterami bajek to marzenie każdego dziecka. Dzięki niej maluchy z chęcią będą wędrować do spania. Warto przed kupnem takiego prezentu dowiedzieć się, jakie bajki aktualnie lubi oglądać dziecko.

3. Obraz na ścianę do pokolorowania albo pomalowania farbami
Tego typu prezenty dla chłopców i dziewczynek z pewnością przypadną im do gustu, pozwolą bowiem w ciekawy sposób udekorować ich małe królestwa. Dzięki takiemu obrazowi dziecko poczuje, że jego pokój zaczyna odzwierciedlać jego osobowość. Dodatkowo, jest to prezent, który możemy za pomocą niewielkich nakładów wykonać sami. Możemy wcześniej wypytać dziecko o to, jaką bajkę czy zwierzątko lubi. Znaleźć w sieci kolorowankę z tą postacią, wydrukować ją na dużym papierze i oprawić w kolorową ramę.