Prezenty na pierwsze urodziny dziecka

Wybór prezentu dla rocznego dziecka może stanowić niewielkie wyzwanie. Maluch nie jest nam sam w stanie powiedzieć, co chciałby dostać najbardziej, dlatego musimy zdać się na własną pomysłowość. Jakie będą najlepsze prezenty dla dzieci w tym wieku? Kupujemy je z myślą, że mają przynieść dziecku radość, ale warto zadbać także o to, by nasz podarunek przyczynił się do rozwoju maluszka. Oto kilka propozycji zabawek, które wpłynął pozytywnie na wyobraźnię, koordynację ruchową, a także percepcję rocznego dziecka.

1. Interaktywne maskotki
Interaktywne zabawki to doskonałe prezenty dla dziewczynek i dla chłopców. Charakteryzują się tym, że po naciśnięciu w odpowiednim miejscu wydają rozmaite dźwięki, dzięki czemu malutkie dzieci je uwielbiają. Takie maskotki mogą śpiewać, recytować wierszyki i opowiadać bajki. Nie tylko bawią najmłodszych, ale także wspomagają naukę mówienia, nazywania kolorów itp.

2. Drewniana układanka
To klasyczna zabawka dla maluchów. Chętnie kupuje się ją dzieciom kończącym roczek, ponieważ nie tylko będą się one taką układanką doskonale bawić, ale także będą ćwiczyć przy niej swoją zręczność oraz procesy myślowe.

3. Kostka edukacyjna
Jest to kwadratowe pudełko sporych rozmiarów, każda ze ścianek tego pudełka zawiera w sobie coś, co z przyciągnie uwagę malucha ‒ układanki, labirynty, przyciski wydające dźwięki. Dodatkowo, wnętrze takiego pudełka może stać się schowkiem na rozmaite skarby. Ze względu na swą atrakcyjność takie kostki stanowią doskonałe prezenty dla chłopców i dla dziewczynek z okazji ich pierwszych urodzin.