Koszulki UV

Okres wakacyjny to czas, kiedy bardzo chętnie spędzamy dni na świeżym powietrzu. To właśnie wtedy najczęściej korzystamy z pięknej pogody i najchętniej planujemy różnego rodzaju aktywności. Chyba każdy z nas uwielbia łapać promienie słońca, które dostarczają nam nie tylko pozytywne i witaminy D3, ale musimy pamiętać obniżono o tym, że mają negatywne skutki dla naszego zdrowia oraz życia. Jak możemy zabezpieczyć się przed negatywnym działaniem promieniowania ultrafioletowego? Tego dowiecie się z dalszej części naszego tekstu.

Jak latem chronić skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania UV?

Wspomnieliśmy na samym początku, że słońce rzecz jasna ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, gdyż wspomaga syntezę witaminy d. Nie możemy jednak zapominać o tym, że promieniowanie słoneczne, czyli promieniowanie ultrafioletowe bywa tak że negatywna w swoich skutkach, co nawet w późniejszym czasie może przynieść poważne konsekwencje. Oznacza to więc, w szczególny sposób powinniśmy chronić naszą skórę, a i jeszcze większej troski dołożyć, aby zabezpieczyć nasze dzieci i nie dopuścić do tego, by powstała różnego rodzaju stany chorobowe, które w późniejszym czasie mogą przerodzić się negatywne skutki. Dlatego też niezwykle ważne jest to, by zawsze kupić odpowiednią odzież ochronną, która jest niezwykle ważna. Niestety, ale bardzo często o tym zapominamy, lub nawet nie mamy świadomości istnienia odzieży z filtrem UV. Zazwyczaj nasza ochrona skupia się tylko i wyłącznie do tego, wystosować kremy z filtrem UV. Musimy jednak pamiętać o tym, że skoro zimą dokładamy wszelkich starań, by nasze dzieci były właściwie ubrane, nie możemy zapominać także o tym latem. Dlatego koszulki UV oraz inne części garderoby powinny gościć w naszych domach. Dlaczego jest to tak ważne? Już odpowiadamy.

Dlaczego koszulki UV są tak ważne?

To, co przede wszystkim musimy powiedzieć na początku to fakt, że skóra naszych dzieci jest cieńsza i o wiele bardziej delikatna od skóry dorosłych. Oznacza to nic innego jak fakt, że wykazuje ona tym samym większą wrażliwość na działanie promieniowania ultrafioletowego, co w praktyce przeradza się w negatywne jego skutki. Istotna jest także to, że skóra dziecka wytwarza o wiele mniej melaniny, czyli barwnika skóry, który z kolei odpowiedzialny jest za naturalną ochronę przed promieniowaniem UV. Bardzo istotną rolę odgrywa tutaj również termoregulacja, która we wczesnym wieku dziecięcym nie jest wystarczająco rozwinięta, a więc gruczoły potowe są także zdecydowanie mniej aktywne niż w przypadku osób dorosłych. Wszystkie te czynniki oznaczają, że powinniśmy pamiętać dokładnie o tym, by zapewnić skórze dzieci możliwie najlepszą ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz zadbać o właściwą regulację temperatury ciepła w przypadku maluchów. Pamiętajmy, że możliwości mamy nieco ograniczone zwłaszcza w przypadku dzieci do lat trzech. Dlatego też, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by zapewnić najmłodszym właściwą ochronę. Doskonałym pomysłem będzie chociaż z filtrami UV. To, czego nie może zabraknąć w garderobie, to koszulki UV.

Czy koszulki UV chronią skórę?

Koszulki UV stanowią podstawowy element garderoby zarówno dzieci jak i dorosłych. Jeżeli zdecydujemy się na taki zakup, powinniśmy zwrócić uwagę na symbole zamieszczone na metce produktu oraz sprawdzić odpowiednie certyfikaty. Należy jednak pamiętać, że koszulki UV nie jest to chwyt marketingowy, a realny produkt, który w 98% chroni skórę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Cały sekret koszulki UV polega na tym, że wykonana jest ona z odpowiednich materiałów, które nie przepuszczają promieni słonecznych.

Należy jednak pamiętać o tym, że koszulki UV dedykowane są nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Z powodzeniem, bez względu na nasz wiek oraz płeć możemy zakupić koszulki UV oraz inne części garderoby spełniające funkcję ochronną przed promieniowaniem ultrafioletowym. Koszulki UV znajdziemy w różnych rozmiarach, wzorach oraz kolorach, dlatego też cała rodzina może śmiało skorzystać z tego typu oferty. Koszulki UV są naprawdę ważną częścią ubioru, o której nie możemy zapominać – zwłaszcza latem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.